Doğum Günü Partisi İçin Menüyü Nasıl Belirlemeliyiz?

Bu yazımızda çocuğunuzun doğum günü partisi için menü hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve nasıl menüler hazırlamanız gerektiği üzerine sizlere fikir vermeye çalışacağız.

Çocuğunuzun doğum günü partisi için iki farklı menu hazırlamanız gerekir. Neden iki tane menu diye sorarsanız eğer hem çocuklar için hem de yetişkenler için farklı menüler olması şart. Çocuklara onların sevecekleri türden yiyecekler hazırlamalısınız. Aynı zamanda da yetişkinler içinde onlara hitap eden menüler hazırlamanız gerekir.

Doğum günü partisi için çocuklara sevimli gelebilecek yiyecekler hazırlanmalı. Mümkünse  parti öncesi çocuklarınızın karnını doyurabileceği yiyecekler vermelisiniz. Ama bu tür yiyeceklerin arkasından da bir doğum gününde olduğunuzu ve yılda bir kez olduğunu unutmadan yine onların sevdiği şeker, çikolata, cupcake’ler ve pasta gibi bu tip eğlenceli yiyecekler hazırlanmalı. Yetişkinler içinse hamur işleri yapabilirsiniz.

Doğum günü de olsa çocuklarınıza asitli içeçekler vermekten her zaman uzak durun. Yetişkinler için de aynı şey geçerli. Özellikle çocuklarla aynı ortamda bulunuyorlarsa tercih etmemeleri gerekiyor.  Çünkü çocuk açısından özendirici bir durum ortaya çıkıyor. Doğum günü menüsü 3-4 gün önceden belirlenmeli. Doğum gününe bir saat kala da servis yapabilirsiniz.

Hepinize iyi eğlenceler :)


Yorumlar (0)

Yorum Yaz