Kız çocukları için özel günlerde nasıl kıyafetler seçebiliriz?

Belli bir yaştaki çocukların kendi tercihlerini yapabilecek durumda olmamalarından dolayı bu tamamen anne ve babanın hayal gücüne kalıyor.

Tabi dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var “iklim”! Mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak kıyafet seçimi yapılmalı. Doğum günü nerede yapılacak? Açık bir mekanda mı? Kapalı bir mekanda mı?

Kıyafetin kol boyunu bu soruların cevabına göre seçilmeli. Hava çok soğuk olabilir ama siz partinizi sıcak bir mekanda yapacaksınızdır. Bu yüzden çocuğunuzu çok kalın ve yünlü kıyafetler ile partiye hazırlamayın. Şık ve fantazi kostümler tercih edilebilir. Aynı şekilde içinde sim barındıran üstünde tül gibi şık bir akseuarın olduğu kostümler tercih edebilirsiniz. Ya da daha farklı olmasını isterseniz tahta kumaştan yapılmış kostüm tercih edebilirsiniz.

Peki ayakkabı seçimi nasıl olmalı? Yine mevsim şartlarını dikkate alarak ayakkabı seçimi yapılmalı. Bu ayakkıbıyı külotlu çorapla ile tamamlayabilirsiniz. Altına bot giydirebilirsiniz. Çok şık bir babet giydirebilirsiniz. Unutmadan babetleri uzun vadede dışarda ve okulda kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Özel günlerde kostümünü tamamlamak için giyebilir. Çok sağlıklı bir ayakkabı  modeli değil.

Sizin de önerileriniz varsa yorumda bizimle paylaşın :)


Yorumlar (0)

Yorum Yaz