Asla Unutamayacağınız Bir Mezuniyet Partisi için Öneriler

Tıpkı nişan ve düğün gibi hayatımızın en özel ve en anlamlı günleri arasında yer alıyor mezuniyet partileri. Öyle ki lise ya da üniversite son sınıfın daha dönem başlarında bile mezuniyet partisinde ne giyeceğimizi düşünmeye başlıyoruz. Mezuniyet günümüzde kusursuz şıklığa bürünmek adına çoğu zaman zayıflama yarışına giriyor, güzel görünmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya uğraşıyoruz.

Peki, eksiksiz bir mezuniyet partisi düzenlemek adına nelere dikkat etmeliyiz?

Mekan Seçimi

Parti söz konusu olduğunda ilk önceliğimiz daima doğru mekan seçimi oluyor. Çünkü mekan seçimi; mezuniyet gününde ne giyeceğimizi de dolaylı olarak belirliyor.
Mezuniyet partinizi gerçekleştirebileceğiniz onlarca farklı mekan alternatifi bulunuyor. 5 yıldızlı bir otel salonundan tutun da havuzlu bir otelin bahçesini ya da tüm gece boyunca çılgınlarca eğlenebileceğiniz, aynı zamanda denize girerek yüzme imkanına sahip olabileceğiniz bir tekneyi parti mekanı olarak tercih edebilirsiniz.
Üniversite mezuniyetinizi kutluyorsanız; bir gece kulübünde dj ve dans gösterileri eşliğinde de bir parti düzenleyebilirsiniz. Partinin daha sıcak ve samimi bir ortamda geçmesini diliyorsanız; retro konsepte sahip bir restoranın bahçesinde doğa ve yeşillikler ile iç içe bir partide arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz. Hatta beach parti konseptinde yaşadığınız şehrin en gözde kumsallarından birini bile parti mekanı olarak seçebilirsiniz.


Elbise Seçimi

Mezuniyet partisinde ne giyeceğinize mekan belirlenmeden kesinlikle karar vermemeniz gerekiyor. Aksi halde daha sonra ikinci bir elbise satın almak zorunda kalabilirsiniz.
Mezuniyet partiniz şık bir atmosferde düzenleniyorsa; payetli, taşlı, dantelli mini ya da uzun elbiselerden birine şans verebilirsiniz. Kır düğünü şeklinde kırda gerçekleşecek olan bir partide ise daha çok bohem tarzı şık bir elbise ile çekici ve büyüleyici görünmeyi başarabilirsiniz. 
Özellikle kır temalı partilerde ayakkabı seçerken de dikkatli davranmayı unutmamalısınız. Tamamen ince topuklu bir ayakkabı giymek, tüm gecenizin bir kabusa dönmesine ve gönlünüzce dans edememenize neden olabilir. Mezuniyet partiniz bir teknede gerçekleşecekse denize girebilmek adına bikini ya da mayolarınızı da yanınızda götürmeyi unutmamanızı öneriyoruz.


Menü Seçimi

Bu özel günde davetlilerin damak tadına hitap eden ve geceye yakışır bir menü listesi hazırlamak da atlanılmaması gereken bir diğer nokta. Menü seçiminde partiye katılan tüm davetlilerin ortak fikrini alarak, karar vermeniz oldukça mantıklı bir karar olabilir.
 Partinin alkollü mü yoksa alkolsüz mü olacağı, partideki atıştırmalıklar ve ana lezzetler konusunda tamamen seçici davranarak, her şeyin eksiksiz ve kusursuz olmasını garantileyebilirsiniz. Menü listesine neleri ekleyeceğinizi belirleyebilmek için okulunuzda bir anket düzenleyebilir; katılımcıların düşünceleri doğrultusunda hareket edebilirsiniz.


Sürpriz Hediyeler ve Çekilişler

Bu özel geceye biraz daha hareket ve neşe katmak için sürpriz hediyeler ve çekilişler ile gecenizi renklendirebilirsiniz. Kim mezuniyet gecesine dair anlamlı bir hatıraya sahip olmak istemez ki?
Bu gecede bayan ve erkeklerin katılabileceği yarışmalar düzenleyerek de adrenalini bir tık daha yükseltebilirsiniz.
Şimdiden keyif ve eğlence dolu bir parti diliyoruz.

 


Yorumlar (0)

Yorum Yaz