İlk Doğum Günü Partisi İçin Fikir Önerileri

Bütün doğum günleri çok özel olsa da aileler için özellikle yeri çok başka olan doğum günlerinden birisi de çocuklarının 1 yaş doğum günüdür. İlk doğum günü ve ebeveyn olma heyecanı bir araya geldiğinde ortaya hiçbir zaman unutulmak istenmeyecek anılar çıkar. 1 yaş doğum günü partileri için uygulanabilecek fikirler sonsuz sayıda olsa da bazı fikirler diğer fikirler arasından daha kolay ön plana çıkmaktadır.

Aileye Özel Bir Konsept Belirleyin

Konsept üzerine planlanan doğum günü partilerini organize etmek daha kolaydır. Her ayrıntı üzerine düşünmek zorlu bir iş olduğundan dolayı partinin bir konsepti olması ayrıntıların daha kolay belirlenmesini sağlar. Prenses temalı bir doğum günü partisi düzenlemek isteyenler pembe, mor gibi renkler üzerinden yola çıkarak parti için ihtiyaç duyulacak ürünleri tedarik edebilirler. Uçuşan kumaşlar ve tüller, prenses kostümü giyen doğum günü çocuğu ve masallardan kopup gelen detaylar ile prenses temalı bir doğum günü partisi hazırlayabilirsiniz. Partinin konseptinin ne kadar detaylı olacağı tamamen tercih meselesidir. Sadece 1 yaş doğum günü konsepti üzerinden tasarlanan bir doğum günü partisi de unutulmaz anılar elde etmenizi sağlayacaktır.

Detaylar ile Gelen Mutluluk

Doğum günü partisi organize ederken akla gelmeyen ancak sonradan düşünüldüğünde keşke dedirten pek çok ürün ve hizmet bulunmaktadır. Doğum günü fotoğrafçısı ile anlaşmak pek alışılmış olmayan ancak günümüzde giderek yaygınlaşan ve özel anları unutulmaz kılmak için tercih edilen yöntemlerden birisidir. Parti öncesinden ve esnasında ailenin, doğum günü çocuğunun ve misafirlerin eşsiz görüntülerini yakalayan bir fotoğrafçı ile anlaşmak parti sahiplerinin fotoğraf çekerek anı kaçırmalarının önüne geçmektedir. Parti hatırası olarak ufak hediyeler hazırlamak da konukların fotoğraf kadar keyifli bir anıya sahip olmalarını sağlar. Magnet, koku torbası, peluş oyuncak gibi farklı hediyelik çeşitleri ile doğum günü partisinin konseptine özel ve unutulmaz bir anı dağıtmak mümkündür. Partilerden kalacak güzel anılar ne kadar önemliyse bu güzel anıları oluşturacak detaylara dikkat etmekte o kadar önemlidir. Unutulmaz bir deneyim yaşatan anne – kız, baba – oğul kıyafetlerini kullanarak doğum günü partisinde keyifli ve göz alıcı bir detay yakalamak oldukça sık tercih edilmektedir. 


Yorumlar (0)

Yorum Yaz