Kır Düğünü Yapmanın İncelikleri

Kır düğünü her genç kadının evlenirken kurduğu hayallerden biridir. İlkbahar ve sonbahar ayları kır düğünleri için mükemmel bir iklime sahiptir. Kır düğünleri iyidir hoştur ama incelikler düğünün bütününü oluşturduğundan kır düğünü hazırlarken dikkat edilmesi gereken detaylar bulunuyor. Detayları inceleyelim.

Masa Düzeni 

Düğünde davetlilerin oturacağı masa düzeninde, düğünün temasına uygun olarak çiçekler konulmalı ve servis altlıkları tercih edilmelidir. Düğün açık alanda olacağı için sade çiçeklerin tercih edilmesi, masa örtülerinin düz renk olması düğüne şıklık katacaktır. 

Masa Aksesuarları 

Her düğünde masa süslemesi için konulan çiçekler, şamdanlar ve objeler bulunur. Kır düğünlerinde genellikle objeler temaya uygun seçilir. Şişede çakıl taşları, Vintage bir nesne, kum saati ve benzeri minik objeler masa dekorunu tamamlar. 

Davetliler İçin Düğün Hatırası 

Kına gecelerinde dağıtılan kına paketleri gibi düğünlerde de gelen davetlilere minik birer hatıra verilir. Bu hediyeler gelin ve damadı hatırlatacak özel nesnelerden oluşur. Kimi zaman ekildiğinde büyüyecek güzel bir ağacın tohumu, kimi zaman hoş kokulu bir lavanta kesesi, kimi zaman ise bir minik sepet dolusu şeker gibi çeşitli sevimli hediyeler düğünü davetliler için hatırlanır kılacak detayları oluşturur. 

Düğün Pastası

Düğünlerin en tatlı anı pasta kesim ve yeme anıdır. Düğünlerde pastalar genellikle klasik bir tasarıma sahip olur. Kır düğünlerde klasik pastalar bir kenara atılarak tamamen konsepte uygun sade ve bir o kadar da şık görünüme sahip leziz pastalar tercih edilmeli. 

Gelin Çiçeği

Gelin çiçeği gelinlik ve düğün yapılacak olan mekâna göre tercih edilebilir. Sade düz bir elbise ise gelinlik çiçek de aynı yönde sadeliği vurgulayacak şekilde seçilmeli. Çiçek mümkünse renkli ve bahar çiçeklerinden oluşmalı. Gül seven kişiler güllerin arasına renkli bahar dalları ekleyerek çiçeği temaya uygun hale getirebilir. 


Yorumlar (0)

Yorum Yaz