Kurumsal Etkinliklerde - Çay Partisi

İş hayatının yoğun ve stresli temposundan sıyrılmak, keyifli bir soluk almak için kurumsal etkinlikler imdada yetişiyor. Peki ya; “en keyifli kurum içi etkinlikler” dendiğinde aklınıza ne geliyor? ‘90’lı yılların efsanesi çay partisini şirket içi etkinlik olarak değerlendirebileceğinizi söylesek, ne hissederdiniz? 1990’lı yıllar pop müzik kültürünün temelinin atıldığı, partilerin çay eşliğinde ve gündüz saatlerinde gerçekleştiği yıllardı. Günümüz kurumsal hayat çalışanlarının birçoğu çay partisi deneyimi yaşayamamış olsa da kolaylıkla adapte olabilecekleri bir ambiyansın içerisinde kendilerini bulabilirler.

Çay Partisinde Ne Giymeli?

90’lı yıllar yüksek bel kot pantolonlar, kot etekler, bele bağlanan kazaklar, ekoseli gömlekler, patenler, dolgu topuk ayakkabılar devriydi. Çay partisi için 90’lar konsepti yapacağınızı iletebilir ve dönemin modasına uygun giyinilmesi talebinde bulunabilirsiniz. Şirket çalışanlarının zorlanmaması adına birkaç örnek fotoğraf da paylaşabilirsiniz. 

Çay Partisi Nasıl Olur?

Çay partisi için bir çay firması ile anlaşma da sağlayabilirsiniz. Çay stantları kurulabilir, bitki çayları ve siyah çay servisleri yapılabilir ve hatta günümüz popülaritesini yakalamak adına soğuk çay servisleri de gerçekleştirilebilir. Böylece gün ortası ya da gün içerisinde kurum personelleri çay, tatlı, tuzlu kurabiyeler ve pastalar ile keyifli bir mola verebilir.

Çay Partisi Playlisti Nasıl Olmalı?

Çay partisi 90’lı yılları yad etmek adına gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla playlistte pop müzik ağırlıklı olmalı. Gerek ülkemiz için gerekse dünya müziklerinde 90’lar pop müziğin trend olduğu zamanı yansıtıyor. Bu durumda Türkçe ve yabancı olmak üzere karışık kaset tadında bir playlist hazırlamanızı öneririz. 

Organizasyon Detayları

Organizasyonun doğru ruhu yansıtması için ambiyans son derece önemli. Dolayısıyla kaset, walkman, kasetçalar, teyp, kaykay, paten gibi aksesuarlara ek olarak disko topu ile de ortama retro bir hava katabilirsiniz. Lolipop, patlayan şeker gibi dönemin şekerlemelerine de yer verebilirsiniz. Tilt, tetris, street fighter ve hugo oynama için cihazlar ya da ekstra bir alan da ayırabilirsiniz. Oyunların birincilerine 90’lar paketi ismi ile tetris ve şekerlemelerin olduğu bir kit hazırlanıp aktarılabilir.

Çay partisi şirket içerisindeki iletişimi ve çalışan memnuniyetini artıracaktır.

Mekanguru Ailesi olarak, iyi eğlenceler dileriz :)


Yorumlar (0)

Yorum Yaz