Baby Shower Hazırlıkları Nasıl Yapılmalı?

Baby shower, anne adayının en mutlu ve keyifli günlerinden birini ifade ediyor. Baby shower ismi verilen partinin düzenlenmesinde iki asli amaç bulunuyor. Öncelikli olarak anne adayını mutlu görmek ve moral depolamasını sağlamak için baby shower yapılıyor. İkinci öncelik ve amaç ise partide bebeğin ihtiyaçlarının, anne adayının arkadaşları tarafından karşılanması oluyor. Baby shower hazırlıklarının en önemli aşaması şüphesiz ki bebeğin ihtiyaç listesi oluyor. Bebeğin ihtiyaç listesini anlaşmalı olduğunuz bebek mağazasına bırakabileceğiniz gibi e-posta yolu ile de davetliler ile paylaşabilirsiniz. Bir diğer alternatif çözüm ise organizasyonu gerçekleştiren firmaya listeyi iletmeniz olacaktır. Organizasyona katılacak yakınlarınız etkinlik öncesinde ihtiyaç listesinin güncel halini öğrenebilir ve alacakları hediyeye karar vererek organizatör firma ile paylaşabilir. Böylece mükerrer hediye riski de ortadan kalkacaktır.

Baby shower partilerindeki en keyifli kısım hediye almak olsa da anne adayı sevdikleri ile bebeğin yakın zamanda gelecek olmasını kutluyor, tatlı, kurabiye, pasta gibi atıştırmalıklar tüketerek keyifli bir ev partisi verebiliyor. Elbette organizasyonun evde gerçekleşmesi gerekmiyor. Talep edilmesi halinde mekan kiralaması da gerçekleştirilebiliyor. Organizasyon için fotoğrafçı, ses ve müzik operatörü, catering şirketi anlaşmaları gerçekleştirilerek profesyonel bir etkinlik hazırlamak mümkün oluyor.

Baby Shower Oyunları

Baby shower için oyunlar adeta olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Organizasyonun en keyifli saatleri oyun süreçlerinde gerçekleşiyor. Baby shower partinizde uygulayabileceğiniz keyifli oyunlardan bahsedeceğiz.

Kurdele Kesme Oyunu: Davetlilerin tamamının katılımcı olduğu bir oyundur. Kurdele kesme oyunu için anne adayının karnına göre göz kararı kurdele kesmeye çalışılır ve ölçüye en yakın kesilen kurdelenin sahibi oyunun galibi olarak kabul edilir.

Bebek Bezi Pasta Yapma / Bebek Kıyafeti Çiçek Buketi Yapma: Bu oyun iki farklı ekipman ile gerçekleştirilebiliyor. Dileyenler bebek bezlerinden katlı pasta yapabiliyor, dileyenler ise bebek kıyafetlerinden çiçek buketi gerçekleştiriyor. Bu noktada bebeğin sahip olduğu ekipmanların yoğunluğunu baz alarak karar verebilirsiniz.

Oyun Kartları: Baby shower oyun kartları anne adayı ve bebeğe dair sorular içeriyor. Sorulara en çok doğru yanıtı veren katılımcı kazanmış oluyor. Tüm oyunlarda kazanan katılımcılara anne adayı tarafından sembolik hediyeler veriliyor.

Baby shower organizasyonları çoğunlukla anne adayının ailesinden biri ya da yakın arkadaşı tarafından organize ediliyor ve böylece anne adayının keyifli vakit geçirmesi sağlanıyor. 

 


Yorumlar (0)

Yorum Yaz