Çocuklar için Yaratıcı ve Eğlenceli Doğum Günü Partisi Fikirleri

Çocukların yaş günü ebeveynler için olduğu kadar doğum günü çocukları için de önemlidir. Bu önemli günde arkadaşları ve ailesiyle günü geçirip eğlenceli saatler yaşamak her çocuğun hayalidir. Klasik parti anlayışından vazgeçip farklı bir parti yapmayı düşünmez misiniz? Yeni trend kabul edilen farklı ve tematik partiler popülaritesini korumaya devam ediyor. Yenilik isteyenler için veya her sene farklı bir parti teması belirleyenler için hazırladığımız parti fikirlerini incelemenizi öneririz.

En Komik Kıyafet Benim!

- Çeşitli kıyafetler (tişört, çorap, elbise, pantolon, şapka vb aksesuarlar) seçerek doğum günü mekanına yığın ve çocuklardan istediklerini giyip sonrasında en komik çocuğu bulmaya çalışmasını isteyin. Muhtemelen en komik olmak için yarışırken ve en komiği bulmaya çalışırken çok eğlenecekler.

Jr. Dedektifler İş Başında!

- Bu oyunda misafirlerden biri başka bir odaya geçip üzerindeki herhangi bir şeyi değiştirecek (küpe, kıyafet, çorap, toka, gözlü vb.) ve tekrar içeriği geldiğinde çocuklardan neyi değiştirdiğini bulmasını isteyecek. Çocukların dikkatini ölçen eğlenceli bir doğum günü etkinliği olabilir.

Hayvan Taklidi Yapalım mı?

- Şüphesiz çocuklar için fazlasıyla eğlenceli, bol kahkahalı bir oyun olacak. Kâğıtlara aklınıza gelecek hemen her türlü hayvan ismini yazın ve bir kutuya atın. Her çocuk bir kâğıt çekerek sırasıyla hayvan taklidi yaparak diğerlerinin bilmesini sağlasın. Taklidi yapılan hayvan bilinene kadar oyun devam eder ve böylece çocuklar eğlenceli bir gün geçirir.

Balon Yarışları Başlasın!

- Çocuklar İki gruba ayrılır  ve her gruba şişmiş balon verilir. Balon dizlerin arasına konulur ve balonu düşürmeden ya da patlatmadan hedef noktaya kadar git – gel yapılır. Her kişi turu tamamladığında diğeri çıkar ve turu tamamlamaya çalışır. İki grup halinde oynanan oyun rekabeti içerdiğinden çocuklar eğlenceli dakikalar geçirecektir. 


Yorumlar (0)

Yorum Yaz